08 Mart 2013

Ivo Milazzo 9 Mart Cumartesi Antalya'da!

Rodeo'nun misafiri olarak bir süredir Türkiye'de bulunan İtalyan sanatçı Ivo Milazzo, yarın (9 Mart Cumartesi) akşam 5'te Antalya Terracity D&R mağazasında Nefes ve Düş başta olmak üzere Rodeo'dan çıkmış kitaplarını imzalayacak.

Rodeo'nun sosyal medya kanallarında, ilk kez bu çapta bir sanatçının ülkemize gelip İstanbul dışında bir ilde de imza günü yapıyor olmasına dikkat çekiliyor. Kendileri için veya başka şehirlerdeki tanıdıkları için Nefes ve Düş'ün imzalı nüshalarını edinecek okurların, sonraki etkinliklerin de İstanbul dışına taşması için olumlu bir referans sağlayacağı vurgulanmakta.

Ankara ve İzmir gibi şehirlere de Ivo Milazzo gibi büyük çizgi romancıların gelmesi için bu imza gününe ilgi olması gerektiği önemli bir vurgu.

Nefes ve Düş'ün Dr.com.tr'de ön siparişle, Kertenpelex.com'da ise doğrudan satışta olduğunu da not edelim.

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi'ndeki söyleşisinde, Milazzo kitabın önemini şu şekilde vurguluyordu:

"Yıllar önce Türkiye'de Ken Parker'ın, o zamanların İtalya'sındakinden bile daha yetersiz edisyonlarla yayınlanıp tanındığını biliyorum. Benim artık üzerinde çalışmadığım, kısıtlayıcı bulduğum o formattan, Nefes ve Düş'ün Türkiye edisyonu gibi kaliteli yayınlara geçilmesi, çizgi romanların algılanış biçimini de olumlu etkileyecektir diye umuyorum. Bu yüzden, okurlara çağrım, bu kitabın kıymetini bilmeleri..."

İmza gününün Facebook'taki sayfası şurada.

0 yorum: