31 Ağustos 2008

rodeo albümler dizisi, EKSİ SEKSEN’le start aldı!
Beş yılı aşkın zamandır özgün çizgi roman üretimini organize ve teşvik eden RODEO, okura büyük heyecanlar vaat eden yepyeni bir dizinin ilk kitabını çıkardı. Farklı yazar ve çizerlerin eserlerini içerecek seri, Yalçın Didman’ın AYILI ADAM adlı fantastik konseptiyle başlamış durumda. İlk maceranın ismi, EKSİ SEKSEN.

Küresel ısınma sonrası bir dünyada geçen macera, tamamı renkli olarak, yüksek baskı kalitesiyle yayınladı. Albümde, Didman’ın hayal gücünü tetikleyen bilimsel gerçeklere ve konseptin görsel boyutuna referans teşkil etmiş kültür gezilerinde de kapsamlı olarak yer veriliyor. 121 sayfalık ilk Ayılı Adam macerasını baştan sona içeren yayın, toplam 144 sayfadan oluşmakta.

Ayılı Adam’ın bu ilk macerası, uzun senelere yayılan bir süreçte tamamlanmış. Yalçın Didman, halen ikinci macera üzerinde çalışmakta.

Aralarına Studio Rodeo özgün üretimlerinin de katılacağı Albümler Dizisi kitapları, Türkiye çapındaki bütün Remzi, Dost ve İnkılâp kitabevlerinin yanısıra, çizgi romanlara özel satış noktalarından da temin edilebilecek. Yabancı kaynaklı kimi eserlerin de yer alacağı dizi, özgün üretimler için bir “gala” niteliği taşıyor: Türkçe yayınları ilk kez bu dizide gerçekleştirilecek bazı çizgi romanlar, yine Rodeo’nun organizasyonuyla, dünyanın başka köşelerindeki okurlara kendi dillerinde ulaştırılacak.

AYILI ADAM konsepti ve Rodeo Albümler Dizisi hakkında kapsamlı bilgilere, şuradan ve buradan ulaşmak mümkün.

0 yorum: