22 Temmuz 2006

Geçenlerde Superman Dönüyor’a giden erhaNBey’in film hakkındaki düşünceleri
-Nasıldı film? Beklediğin gibi miydi?
Beklediğim şeyin nasıl bi şey olduğunu tam olarak ben de bilmiyorum ama bu izlediğim hiç bi şekilde beklediğim bi şey değildi, bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
-Hayal kırıklığı ha?
Biraz.. ama takmıyorum… Hayat yine de devam ediyor.
-Sorun ne peki sence?
Sorun Lex Luthor ve onun saçma sapan dünyayı ele geçirme planları. Yanında 4-5 salakla adam mucizevi planlar yapıp neredeyse dünyayı yok etmeye ramak kalan eylemler gerçekleştiriyor. Koskoca Superman ölüm döşeğinde ve bir devlet hastanesine kaldırılıyor. Lex Luthor, yoktan bir kıta yaratıyor ve dünya bu süreci en fazla bi kaç gökdelenin kırık camlarıyla atlatıyor.
Bir Superman filminde mantığı zorlayan bi kaç şey mutlaka olur, zira söz konusu olan Superman, neredeyse bir Tanrı, hangi senaryo bir Tanrı’yı tamamen kuşatabilir?
Ama burada bu tür mantık hatalarından öte bi şey var. Hikayenin çevresinde dolandığı ana damarlardan birisi söz konusu ve o da bu kadar mı saçma olur ya?!
-Hiç mi iyi bi şey yoktu?
Teknik olarak iyi çekilmiş tabii. Temposu falan fena değil. Özellikle uçağı kurtarma sahnesine bayıldım. Bence işte o sahne süper bir sahne. Adamımız içinde Lois Lane’in de bulunduğu uçağı düşmekten kurtarıyor ve binlerce seyircinin alkışları altında bir stadyuma indiriyor. 5 yıl sonra ilk kez hem halkın hem Lois Lane’in karşısına böyle çıkıyor.
-İzleyenlerinize tavsiye ediyor musunuz filmi?
Her şeye rağmen evet… Ekranda Superman’imizi görmek yine de iyi geliyor insana.
-Teşekkür ederim erhaNBey..
Ben teşekkür ederim canım…

0 yorum: